OBŘÍZKA

Zastoupení mužské obřízky ve světě

Světová zdravotnická organizace WHO odhaduje, že obřezáno je přes 660 milionů mužů ve věku nad 15 let, což je cca 30%. Přibližně 70% obřezaných mužů jsou muslimové. Kromě muslimských zemí je mužská obřízka nejvíce zastoupena v jihovýchodní Asii, v Africe, v USA, na Filipínách, v Izraeli a v Jižní Koreji. Na Středním Východě a ve Střední Asii je obřízka praktikována prakticky stoprocentně.

Relativně vzácná je mužská obřízka naopak v Evropě, Latinské Americe, v části jižní Afriky a ve větší části Asie a Oceánie. Podrobnosti ukazuje mapka, zachycující stav okolo roku 2006:

Obrázek: Mužská obřízka - zastoupení ve světě (2006)Mužská obřízka – zastoupení ve světě
(stav v roce 2006)

Jaký je váš názor na mužskou obřízku, popřípadě jaká je vaše zkušenost s mužskou obřízkou? Podělte se s ostatními v diskusi.

6 Komentářů

 1. Pingback: Má obřízka něco pozitivního? | Zrcadlo

 2. Kedlub

  mužská obřízka je v dnešní době k ničemu, hygiena se značně posunula, navíc to hadí požitek ze sexu, někde jsem četl že obřezanému muži trvá soulož 3x déle než dojde k orgasmu a u masturbace je to skoro nemožné, takže se to hodí tak do zemí, kde neznají vodovod a mýdlo ;)

 3. Honza

  Není pravda,že by soulož trvala 3x déle a že by byl orgasmus u masturbace skoro nemožnej.
  Obřízku jsem z osobních důvodů absolvoval v 36 letech. Jedinej rozdíl je v jednodušší higieně. A k tomu orgasmu…,mám pocit,že je silnější. Ale to mluvím sám za sebe…

 4. lukon4485

  obrizka.webnode.cz

 5. Super

  Já mám obřízku je to super nic nebolí to se nebojte. Ale nedoporučuju ty prezervativa na uspaní. Muj kámoš to absolvoval asi o dva roky dřív. Prý měl prezervativa. kvuli ním jse to mělo prodloužit asi o dva dny. Ale kvulí problemum s prezervativama jse to prodloužilo asi o další týden. To me dosvědčil i ten lékař co tam byl. Ale byl spokojený. já sem si o prezervativa nerekl. Při operaci nic jako normálně. nebolelo to. Po operaci jsem po půl hodině jel domů. Sex je suprovej teda rozhodne lepsí než předtím. Zkrátka super. Manželce se líbí. Záchránilo mi to manželství!!! Supéér!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Chraňnáspánbůpřednáboženstvím

  Nechápu proč si někdo nechá odstranit přirozenou ochranu tak citlivého místa.
  Chlap-prase tam bude mít hnůj vždycky.
  A pro člověka není snad takový problém to svoje drahocenné udržovat v čistotě.
  Superdebilovi to tady zachránilo manželství!!! Ach bože.
  Ok, mě sere, že to dělají dětem, které nemají šanci si o tom rozhodnout samostatně. Židi,mohamedáni a jiný paka všech zemí, spojte se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>